نیاز امروزی سازمانها و شرکتهای بزرگ به ارتباط نزدیک و پیوسته با مشتریان خود، همزمان با پیشرفت تکنولوژی ارتباطات و کامپیوتر مقوله جدیدی را تحت عنوان مرکز تماس Contact Center بوجود آمده است که نه تنها امکان ارتباط دائمی و همه جانبه مشتریان با سازمانها را فراهم میکند، بلکه ابزاری کامل جهت مدیریت تماس و ارتباط با مشتریان را نیز مهیا میسازد. مرکز تماس Contact Center به عنوان یک راهکار، ضمن بهره گیری از تمامی روشهای ارتباطی نوین امکان ارائه انواع سرویس های مورد نظر سازمان برای مشتریان و مخاطبین را فراهم و مدیریت می نماید. Contact Center شبکه بزرگ و گسترده ای از تجهیزات مخابراطی به همراه نرم افزار های تخصصی میباشد.
واسطه های گوناگون نرم افزاری و سخت افزاری در سیستم این امکان را بوجود می اورد که کانالهای گوناگون ارتباطی نظیر Call, Fax, SMS, Email ئ دیگر روشهای ارتباطی با هم مجتمع شده و از طریق نرم افزارها، ضمن ایجاد ارتباط لازم، مدیریت واحدی را بوجود آورند که به آن اصطلاحا مدیریت تماس با مشتریان گفته میشود. اپراتور های مرکز تماس از طریق نرم افزار های موجود بر روی ایستگاه های کاری خود میتوانند اطلاعات لازم را در کسری از ثانیه بر روی صفحه نمایش خود مشاهده و برای پاسخگویی به مشتریان خود را مجهز نمایند. مرکز تماس ها کلیدی ترین روش ارتباطی مناسب بین کسب و کار ها و مشتریان میباشد. ایجاد یک مرکز تماس بهینه نقش مهمی در افزایش رضایت مشتری، افزایش سود و درآمد و دستیابی به بهره وری کسب و کار ایفا میکند. این تعامل مستقیم باعث باعث ایجاد ارزش برای مشتری و سازمان میشود.

مرکز تماس پژند الکترونیک

از این رو مرکز تماس شرکت پژال با هدف ایجاد زیرساختی برای سازمان ها تا بتوانند به فرآیندها، تکنولوژيها، منابع، کارشناسان و اطلاعات مورد نیاز خود از طریق کانالهاي ارتباطی مختلف در سریعترین زمان دسترسی پیدا کنند، در سال 96کار خودرا شروع کرد. شرکت پژند الکترونیک (پژال) در حال حاضر داراي دو مرکز تماس در استانهاي تهران و اصفهان است که مجموعاٌ توان برقراري تماس و پاسخگویی به بیش از 15000تماس به صورت روزانه را داردو تعداد100 نفر در دو مرکز در حال فعالیت هستند. نمونه های پروژه های ملی موفق مرکز تماس پژال سامانه رجیستري موبایل (همتا) و سامانه جامع تجارت ایران با تولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت است که خدمات پاسخگویی، نظرسنجی و ارزیابی رضایت مشتریان را ارائه میدهد، از سال 97 تاکنون در حال اجرا است.

استفاده از خدمات مرکز تماس شرکت پژند الکترونیک به شما این امکان را می دهد:

• روش ارتباطی کلیدی بین کسب و کار ها و مشتریان دست پیدا کنید.
• یک مرکز تماس بهینه در افزایش مشتری، افزایش سود، درآمد و بهره وری بالای کسب و کار را داشته باشید.
• بهترین منابع انسانی و مرکز تماس فراهم کنید.
• تعامل مستقیم با مشتریان و ارزش برای سازمان ایجاد کنید.

سیستم های اصلی خدمات مرکز تماس شرکت پژند الکترونیک به شرح زیر است:

• سامانه ارتباط مردمی سپام
• سیستم اطلاع رسانی مکانیزه (IVR)
• زیرسامانه نظرسنجی مرکز تماس
• خدمات نظارت و کنترل کیفیت

1. سامانه مردمی سپام

سامانه ارتباط مردمی سپام در دو نسخه پایه و پیشرفته به مشتریان پژال خدمت رسانی میکند. این سامانه در واقع یک استراتژي بلندمدت در ز مینه ي ارتباطات و ارائه ي خدمات به کاربران است. خدمت رسانی سامانه سپام که در دونسخه طراحی شده به شرح ذیل است: سامانه سپام در نسخه پایه دراجراي عملیات پشتیبانی در مرکز تماس وفرآیند پاسخگویی طراحی و توسعه داده شده است. نسخه پیشرفته سامانه سپام هسته اصلی که به عنوان قلب تپنده مرکز تماس یاد میشود کلیه خدمات مدیریت تماس ها، مدیریت تیکت ها، مدیریت گردش کار سازمانی و مدیریت سطوح سرویس توافقی (SLA) و ... را به سازمان ارائه می کند.

2. سیستم اطلاع رسانی مکانیزه (IVR)

با توجه به ارزش اطلاع رسانی سامانه اطلاع رسانی مکانیزه (IVR) وظیفه انجام عملیات صوتی را عهده دار است. در این قسمت خدمات سرویس text to speech برای پاسخگویی خودکار به تماس های ورودی از طریق متن های از پیش تعریف شده ارائه میشود. که تمامي سناريوهاي پاسخگويي در زير سيستم اطلاع‌رساني مكانيزه پياده‌سازي مي‌شود و همچنین اطلاع‌رساني مكانيزه مي‌تواند به بانك‌هاي اطلاعاتي دايناميك و استاتيك متصل شود و يا به وسیله‌ی اتصال به وب سرويس‌هاي سازمان به ارائه خدمت مبادرت ورزد.

3. معرفی زیرسامانه نظرسنجی مرکز تماس

با توجه به اهمیت و کاربرد یکی از شاخص های مرکز تماس که ثبت میزان رضایتمندی کاربران است.این سامانه با استفاده از زير سامانه نظرسنجي مركز تماس، سيستم به صورت خودكار از تماس گيرنده مي‌خواهد تا ميزان رضايتمندي خود را از كيفيت پاسخگويي كارشناسان، با فشردن عدد مورد نظر اعلام نمايد. همچنین با ثبت اين اطلاعات، مديران مركز تماس قادر خواهند بود گزارش‌هاي آماري و نموداري از ميزان رضايتمندي مشتريان از كيفيت و ارائه خدمات پاسخگويي داشته باشند.

4. معرفی خدمات نظارت و کنترل کیفیت QC

شركت پژند الكترونيك با بهره‌گيري از كادري مجرب، به ارائه خدمات نظارت و كنترل كيفيت مي‌پردازد. متخصصين دپارتمان QC وظيفه پايش حرفه‌اي شاخص‌ها، بررسي كيفيت انجام وظايف اپراتورها ،اطمينان از كيفيت خدمات ارائه شده و بهينه‌سازي فرآيندهاي پاسخگويي را با هدف كاهش مشتريان ناراضي و افزايش مشتريان راضي برعهده دارند.

اهداف این دپارتمان عبارتند از :

ارتقاي سطح كيفي خدمت‌رساني
ارتقاي رضايت مشتريان از طريق پياده‌سازي نقشه سفر مشتري با نظر متخصصين و صاحب‌ نظران
بررسي و پيگيري شكايات و مشكلات مشتريان در مركز تماس
تضمين كيفيت خدمات مركز تماس
بهبود مستمر خدمات و فرآيندهاي پاسخگويي